Portal o zdrowiu

Zacznij żyć zdrowiej!

img

Skinoren – opinie, skład i efekty stosowania znanego preparatu na trądzik

/
/
/
430 Views
Skinoren to miejscowo działający lek, który często trafia w ręce osób zmagających się z problematyczną cerą. Stosowany jest przy zwalczaniu trądziku pospolitego, trądziku różowatego oraz przebarwień skóry. Czy robiąc kurację Skinorenem możemy liczyć na zadowalające rezultaty? Sprawdzamy, jaki jest skład i działanie Skinorenu oraz co o tym preparacie mówią jego użytkownicy.

Skinoren – skład i działanie

Skinoren dostępny jest w trzech wariantach:

  • Skinoren Krem (stosowany w leczeniu trądziku pospolitego i przebarwień związanych z trądzikiem lub nie),
  • Skinoren Żel (stosowany w leczeniu trądziku grudkowo-krostkowego),
  • Skinoren Rosacea (stosowany w leczeniu trądziku różowatego).

Każdy z tych wariantów bazuje na tym samym składniku aktywnym – kwasie azelainowym. Jest to chemiczny związek organiczny zaliczany do grupy kwasów dikarboksylowych. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne, normalizujące pracę gruczołów łojowych, złuszczające oraz regulujące procesy rogowacenia naskórka. Kwas azelainowy wywiera także wpływ na melanocyty, prowadzi do obniżenia ich aktywności, przeciwdziałając plamom pigmentacyjnym.

Skinoren – efekty

Kuracja Skinorenem może pomóc w przypadku przebarwień oraz w trądziku różowatym i pospolitym o umiarkowanym lub słabym nasileniu. Zaś w przypadku zaawansowanych zmian trądzikowych lek ten może okazać się niewystarczającym wsparciem.

Regularne wcieranie Skinorenu powoduje: obniżenie aktywności gruczołów łojowych, a co za tym idzie, zmniejszenie wytwarzania sebum, unormowanie procesów rogowacenia, szybsze i łatwiejsze złuszczanie martwego naskórka, zahamowanie rozwoju bakterii odpowiedzialnych za trądzik. Efektem działania Skinorenu jest także częściowe lub pełne ograniczenie powstawania nowych zaskórników i wyprysków, zmniejszenie przebarwień, wyrównanie kolorytu cery.

Skinoren może stanowić dużą pomoc w zwalczaniu trądziku, jednak końcowe efekty kuracji są zależne od stopnia natężenia dolegliwości, indywidualnej reakcji skóry na kwas azelainowy (niekiedy pojawia się uczulenie na ten składnik), a także od przyczyn trądziku. Sukces kuracji lub jego brak może być też uzależniony od stosowanej jednocześnie diety i stopnia zatrucia organizmu toksynami dostarczanymi np. wraz z używkami, śmieciowym jedzeniem etc.

By wyeliminować wszelkie „przeszkody” mogące zakłócać działanie Skinorenu warto równocześnie sięgnąć po sprawdzony doustny preparat przeciwtrądzikowy, na przykład Nonacne. Jego atutem są silne właściwości odtruwające, przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i przeciwłojotokowe, a także obecność składników o działaniu regenerującym skórę.

Skinoren – cena

Skinoren nie jest najtańszym preparatem. Jedna tubka kremu lub żelu o wadze 30 g kosztuje około 40-50 zł. Do pełnej kuracji Skinorenem z pewnością zakup jednego opakowania nie wystarczy. Preparat należy wcierać dwa razy dziennie na całe obszary skóry zajętej zmianami trądzikowymi lub przebarwieniami. Jego wydajność jest zatem ograniczona. Pod uwagę należy wziąć także fakt, iż zalecany czas stosowania Skinorenu, do osiągnięcia optymalnych efektów, to kilka miesięcy.

Skinoren – żel czy krem? Co wybrać?

Skinoren jest obecny na rynku w formie kremu i żelu, dzięki czemu każdy może dopasować konsystencję preparatu do swojego typu cery. Krem Skinoren rekomendowany jest osobom mającym skórę suchą. Dzięki sporej zawartości substancji lipidowych w kremie, preparat „dba” o prawidłowe natłuszczenie cery. Żel Skinoren, z uwagi na obniżoną zawartość substancji lipidowych, będzie zaś odpowiedni dla posiadaczy tłustej, skłonnej do nadmiernego wytwarzania sebum, cery. Dobrze się wchłonie i nie będzie pozostawiać na niej dodatkowej tłustej warstwy. Natomiast osoby posiadające cerę normalną, bez skłonności do przesuszania i przetłuszczania, mogą wybrać Skinoren Krem lub Skinoren Żel według własnych upodobań.

Skinoren – opinie

Po żel lub krem Skinoren sięga większość osób borykających się z trądzikiem. Czy wszystkim jednak pomaga i czy jest w pełni skuteczny? Jak już zostało wspomniane, wiele zależy od przyczyn, nasilenia trądziku i kilku innych czynników. Z większości opinii o Skinorenie można wyczytać, iż środek ten jest średnio efektywny. Zmniejsza wypryski i zaskórniki, ale nie zwalcza trądziku do samego końca, tak, by całkowicie ustąpił i przestał nawracać.

Połowiczny sukces kuracji może wynikać z faktu, iż większość osób nie podchodzi do leczenia trądziku w sposób kompleksowy – poprzez działanie od wewnątrz i od zewnątrz. By zażegnać trądzik w stu procentach warto regularnie i długotrwale przyjmować adekwatny suplement diety (najwyżej oceniany to Nonacne) oraz wspomagająco stosować preparat miejscowy, np. omawiany Skinoren.

Czytaj także: „Nonacne: opinie, efekty, cena, skład… Wszystko, co musisz wiedzieć o znanych tabletkach na trądzik.” 

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest
It is main inner container footer text