Portal o zdrowiu

Zacznij żyć zdrowiej!

img

Presuren – suplement diety harmonijnie regulujący ciśnienie krwi i zwalczający skutki choroby nadciśnieniowej

/
/
/
166 Views

Nadciśnienie tętnicze, jedna z najczęściej diagnozowanych chorób układu krążenia, to tzw. cichy zabójca, ze względu na śmiercionośne żniwo, jakie zbiera ta choroba i to w podstępny, niewidoczny sposób. Ponieważ na ogół zbyt wysokie ciśnienie krwi nie powoduje żadnych zauważalnych dolegliwości, odkrywa się je zazwyczaj przypadkowo i często wtedy, kiedy występuje już od dłuższego czasu i wywołuje groźne dla zdrowia, a nawet życia powikłania – udar, zawał, niewydolność nerek. Na rynku pojawił się niedawno suplement diety o nazwie Presuren Cardio, który dzięki specjalnej kompozycji cenionych składników, reguluje ciśnienie, poprawia kondycję serca i naczyń krwionośnych oraz wspomaga walkę z chorobą nadciśnieniową.

Jak zapobiegać nadciśnieniu?

Nazywane chorobą cywilizacyjną nadciśnienie tętnicze z reguły wiąże się z otyłością, nieprawidłowym sposobem odżywiania, małą aktywnością fizyczną, paleniem papierosów i nadużywaniem alkoholu, życiem w permanentnym stresie, czyli wszystkimi tymi niekorzystnymi czynnikami, które charakteryzują współczesny tryb życia.

Co więcej, nawet jeśli dokuczają nam bóle głowy, zbyt szybko męczymy się lub mamy kłopoty z prawidłowym widzeniem, nie kojarzymy tego ze zbyt wysokim ciśnieniem krwi. I mimo iż większość z nas wie, do jakich zatrważających konsekwencji prowadzi to schorzenie, nie mierzymy regularnie jego poziomu, a tylko w ten sposób można w porę zauważyć niebezpieczeństwo i zahamować postęp choroby. Oprócz systematycznej kontroli ciśnienia krwi, warto również pomyśleć o zmianie stylu życia.

Przede wszystkim należy zmodyfikować dietę – unikać nadmiaru soli, której ogromne ilości znajdują się w żywności przetworzonej, to jest w wędlinach, daniach gotowych i półproduktach, czy wszelkiego rodzaju fast foodach. Należy zrezygnować z palenia, większych ilości alkoholu, kawy i mocnej herbaty.

Na obniżenie ciśnienia ma wpływ obecność w diecie wystarczającej ilości potasu. Aby ją zapewnić, trzeba jeść pomidory, ziemniaki, brokuły, groszek, banany i suszone owoce oraz gorzką czekoladę o zawartości minimum 70% kakao, w ilości około 60 gram dziennie. Warzywa i owoce dostarczą nam też ważnych dla zdrowia witamin, z kolei ryby morskie kwasów nienasyconych omega 3, które na równi z witaminami obniżają ciśnienie.

Nie można wreszcie zapomnieć o codziennej porcji ruchu. Systematyczna aktywność fizyczna sprawia, że serce sprawniej pompuje krew, naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, wszystkie komórki ciała są lepiej dotlenione, a ciśnienie ulega obniżeniu.

Presuren – nowy suplement diety na nadciśnienie

Już od dawna wiadomo, że istnieją zioła szczególnie skutecznie obniżające ciśnienie krwi. Należy do nich na przykład głóg, pokrzywa, jemioła, dziurawiec. I właśnie na bazie głogu i pokrzywy opracowano recepturę nowego suplementu normalizującego poziom ciśnienia już po pierwszym użyciu, o nazwie Presuren Cardio. Opracowali ją polscy naukowcy we współpracy z międzynarodowym zespołem badawczym, a skuteczność preparatu została potwierdzona licznymi, wieloetapowymi testami.

Prowadzone badania kliniczne dowiodły, że Presuren nie tylko stabilizuje ciśnienie w ciągu 6 godzin, ale także przywraca elastyczność naczyń krwionośnych, jest bezpieczny i sprawdza się na każdym etapie rozwoju choroby nadciśnieniowej. Do tego minimalizuje skutki arytmii i dławicy, a nawet pomaga w regeneracji narządów mowy i ruchu po udarze.

Presuren – skład specyfiku i znaczenie poszczególnych substancji

W skład suplementu wchodzi przede wszystkim głóg, roślina od dawna znana i ceniona przez medycynę. Zawiera mnóstwo substancji mających korzystny wpływ na kondycję naczyń krwionośnych i serca, między innymi fitosterole, aminy, garbniki, witaminy C i B, pektyny, sole mineralne oraz najważniejsze w tym kontekście flawonoidy i procyjanidy.

Flawonoidy działają rozkurczająco na mięśnie gładkie naczyń wieńcowych, podobne właściwości wykazują inne, zawarte w głogu substancje. W rezultacie roślina ta działa uspokajająco i moczopędnie, uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne, zwiększa siłę skurczów serca zwalniając jednocześnie nieznacznie ich częstotliwość, to wszystko zaś powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.

Drugim ważnym składnikiem pochodzenia roślinnego jest pokrzywa zwyczajna. Wbrew temu określeniu roślina ta wykazuje zupełnie nadzwyczajne właściwości lecznicze, jest bowiem prawdziwą skarbnicą substancji aktywnych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Są to między innymi: witaminy – A, B2, C, K, minerały – magnez, wapń, żelazo, fosfor, potas, jod, siarka, sód, krzem, a także kwasy organiczne, związki aminowe i garbnikowe, flawonoidy, fitosterole, karotenoidy, serotonina. Dzięki obecności wymienionych substancji pokrzywa poprawia stan naczyń krwionośnych i usprawnia przepływ krwi oraz pracę serca, obniżając tym samym ciśnienie tętnicze.

W skład Presurenu wchodzi ponadto tiamina, czyli witamina B1 poprawiająca krążenie, ryboflawina, czyli witamina B2, niezbędna w procesach tworzenia czerwonych i białych ciałek oraz rozwoju komórek, jak również witamina B6 wpływająca na zmniejszenie ciśnienia krwi w tkankach i organach ciała, pomagająca usuwać nadmiar płynów z organizmu.

Presuren – opinie ekspertów i pacjentów

Eksperci podkreślają, że Presuren jest bezpieczny w każdym wieku, co więcej, skuteczny na każdym etapie rozwoju choroby nadciśnieniowej. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki obecności bioflawonoidów oraz starannej selekcji poszczególnych składników. O pozytywnym działaniu mają świadczyć ponadto szczegółowe badania kliniczne przeprowadzone przez wysokiej klasy specjalistów.

Równie pochlebne, przynajmniej do tej pory, są opinie pacjentów, którzy z kolei zwracają uwagę na niemal natychmiastowe efekty zażycia suplementu i znaczną poprawę zdrowia oraz samopoczucia. Należy mieć nadzieję, że na dłuższą metę preparat okaże się prawdziwie pomocny w walce z tą groźną chorobą.

Presuren – jak stosować suplement?

Opakowanie suplementu zawiera 30 kapsułek 500 miligramowych. Preparat należy przyjmować dwa razy dziennie po jednej kapsułce. Nie powinno się przekraczać zalecanej dziennej dawki, a w przypadku kobiet w ciąży i przyjmowania innych lekarstw, należy skonsultować się z lekarzem.

Tutaj przejdziesz na oficjalną witrynę Presuren

  • Facebook

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This div height required for enabling the sticky sidebar