Portal o zdrowiu

  Zacznij żyć zdrowiej!

  img

  Nivelisan – innowacyjne plastry na bóle stawów, mięśni i kręgosłupa

  /
  /
  /
  19 Views

  Szacuje się, że w Polsce około 30% osób powyżej 40 roku życia ma problemy ze stawami i kręgosłupem, a dotykają one także osób znacznie młodszych. O ile w starszym wieku dolegliwości tego rodzaju mają na ogół podłoże zwyrodnieniowe, o tyle w przypadku ludzi młodych są zazwyczaj wynikiem urazu mechanicznego. Niezależnie od przyczyny, ból stawów, obejmujący często także ich okolice, powoduje ograniczenie ruchomości i zdecydowanie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Ostatnio na rynku pojawiły się innowacyjne plastry Nivelisan, które mogą być bardzo cennym wsparciem w walce z bólami stawów i kręgosłupa.

  Przyczyny problemów ze stawami

  Stawy – ruchome połączenia kości, są niesłychanie istotnym elementem narządu ruchu człowieka. Składają się z końcówek kości pokrytych chrząstką stawową, torebki i jamy stawowej. W części stawów znajdują się ponadto więzadła, łąkotki, krążki i obrąbki stawowe. Co ważne, źródłem bólu może stać się każdy z elementów tej struktury. Jeśli tego rodzaju dolegliwość nie przemija w ciągu kilku dni, a zwłaszcza jeśli bólowi towarzyszą inne objawy, na przykład zaczerwienienie i obrzęk, gorączka, poranna sztywność, należy koniecznie udać się do lekarza, może to być bowiem symptom poważnej choroby.

  Najczęściej jednak w młodym wieku przyczyną dolegliwości są urazy lub przeciążenia narządów ruchu związane z aktywnością fizyczną i dotyczą głównie stawów kończyn dolnych – kolanowego i skokowego. U osób starszych z kolei przyczyną ograniczenia ruchomości i bólu są z reguły zmiany o charakterze zwyrodnieniowym. Stawy i kręgosłup zużywają się bowiem z wiekiem, maź stawowa i tkanka chrzęstna ulegają degeneracji, w rezultacie kości zaczynają się o siebie ocierać, następuje sztywność, ograniczenie ruchomości i przede wszystkim daje o sobie znać trudny do zniesienia ból. Jeszcze innym powodem kłopotów ze stawami mogą być choroby zapalne.

  Sposoby na złagodzenie dolegliwości stawowych

  Komórki mazi stawowej i tkanki chrzęstnej nie mają, niestety, zdolności samoregeneracji. Nie jest też, jak dotąd, możliwa ich całkowita odbudowa, mimo znacznego stopnia zaawansowania współczesnej medycyny. Popularne ostatnio aplikowanie kwasu hialuronowego bezpośrednio do uszkodzonego stawu, poprawia nieco funkcjonalność i łagodzi dolegliwości bólowe, nie powoduje jednak pełnej regeneracji.

  Problemu nie rozwiązują także ani tzw. ćwiczenia na mocne stawy, ani rehabilitacja, ponieważ po jej zakończeniu dolegliwości i tak powracają. Podobnie rzecz się ma z licznymi maściami czy żelami, ich działanie jest doraźne i krótkotrwałe.

  Lekarze zalecają, aby w przypadku ostrego bólu odciążyć i unieruchomić chory staw. Trudno jednak od osób dotkniętych tym schorzeniem wymagać całkowitej rezygnacji z poruszania się czy wykonywania innych czynności życiowych. Nie sposób też uśmierzać bólu poprzez przyjmowanie kilogramów tabletek przeciwbólowych! Nic dziwnego, że każda nowa metoda ulżenia dolegliwościom stawowym wzbudza ogromne zainteresowanie chorych. Prawdziwym odkryciem w tej dziedzinie stały się ostatnio plastry na ból stawów i mięśni Nivelisan.

  Nivelisan – działanie plastrów

  Oparte na naturalnych składnikach, nieinwazyjne i bezpieczne dla żołądka oraz wątroby plastry Nivelisan, wykorzystują nowatorską strategię transdermalną, to jest stopniowego przenikania substancji aktywnych bezpośrednio przez skórę do chorego miejsca. Dzięki temu, w przeciwieństwie do tradycyjnych środków przeciwbólowych bazujących na paracetamolu lub ibuprofenie, nie podrażniają układu pokarmowego i nie wywołują innych negatywnych skutków ubocznych.

  Zaawansowana technologicznie kuracja nie tylko szybko likwiduje ból, sztywność czy obrzęk, ale ma także właściwości regenerujące. Plastry mianowicie przyczyniają się do odbudowania chrząstki stawowej i w konsekwencji przywracania sprawności ruchowej. Systematyczne, codzienne stosowanie plastrów Nivelisan może przywrócić prawidłowe funkcjonowanie stawów nawet w przypadkach długotrwałych zmian zwyrodnieniowych, stanów zapalnych czy komplikacjach po urazie lub kontuzji.

  Plaster (nie więcej niż jeden na raz), przyklejamy na suchą skórę w bolącym miejscu. Nie odkleja się pod wpływem wody.

  Co wchodzi w skład plastrów Nivelisan?

  • Dzika róża – znana ze swoich prozdrowotnych właściwości roślina stanowiąca jedno z najbogatszych źródeł witaminy C oraz charakteryzująca się wysoką zawartością innych witamin. Wspomaga prawidłowe dotlenienie i odżywienie tkanek, przyczynia się do usprawnienia krążenia. Poprawia funkcjonowanie mięśni, łagodzi ból, minimalizuje sztywność.
  • MSM – organiczny związek siarki występujący naturalnie w organizmie. Ma znaczący wpływ na prawidłowe funkcjonowanie tkanki łącznej i jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym przyczyniającym się do uśmierzania bólu. Aplikacja przez skórę oznacza natychmiastowe podniesienie poziomu MSM w organizmie, a co za tym idzie, szybką eliminację dolegliwości.
  • Kurkumina – substancja aktywna obecna w kurkumie, jest silnym przeciwutleniaczem, ma właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe. Łagodzi stany zapalne i opóźnia starzenie się komórek.
  • Kora wierzby białej – nazywana naturalną aspiryną, znana jest ze swoich właściwości przeciwbólowych i przeciwzapalnych już od czasów starożytnych.

  Nivelisan – opinie chorych

  W zamieszczanych w internecie opiniach na plan pierwszy wysuwają się dwie kwestie. Po pierwsze, użytkownicy są zgodni, że jest to znakomita alternatywa dla tabletek przeciwbólowych, a podobnie jak one, przynosi szybką ulgę w bólu. Po drugie, podkreślają szerokie spektrum zastosowań plastrów Nivelisan. Jednym pomogły po kontuzji kolana, innym w przypadku zmian zwyrodnieniowych, wreszcie okazały się skuteczne także jeśli chodzi o bóle pleców, kręgosłupa, głowy.

  Nivelisan – cena i zakup

  Jeśli chcemy pozbyć się dotkliwych bólów stawów lub pleców, a jednocześnie zregenerować uszkodzone tkanki i zapewnić sobie powrót do świetnej sprawności fizycznej, niewątpliwie warto sięgnąć po plastry Nivelisan. Kupimy je za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, do której można przejść klikając tutaj.

  Gratką dla klientów są częste promocje i zniżki, które udostępnia producent preparatu.

  Więcej informacji na witrynie producenta plastrów Nivelisan

  Nivelisan – innowacyjne plastry na bóle stawów, mięśni i kręgosłupa
  5 (100%) 3 głosów
  • Facebook

  Leave a Comment

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  This div height required for enabling the sticky sidebar