Portal o zdrowiu

  Zacznij żyć zdrowiej!

  img

  Naturalne sposoby na chrapanie – poznaj 6 najskuteczniejszych ziół!

  /
  /
  /
  252 Views
  Chrapanie może negatywnie wpływać na samopoczucie i zdrowie samego chrapiącego oraz kompletnie wyprowadzać z równowagi osobę śpiącą tuż obok. Leczenie chrapania przeprowadza się za pomocą specjalistycznych zabiegów albo preparatów dostępnych w aptekach. Dużą sławą cieszą się także domowe sposoby na chrapanie. Chcąc zahamować tę dokuczliwą przypadłość, warto w pierwszej kolejności sięgnąć po prostą i skuteczną metodę, bazującą na medycynie naturalnej. Oto 6 najskuteczniejszych ziół w leczeniu chrapania.

  1. Eukaliptus

  Eukaliptus gałkowy to roślina o specyficznym, silnym aromacie. Wytwarzany z niego olejek eukaliptusowy ma bardzo szerokie zastosowanie, szczególnie w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Eukaliptus dobrze sprawdza się w leczeniu infekcji dróg oddechowych, przeziębień, zapalenia oskrzeli, zapalenia stawów. Działa antybakteryjnie, rozgrzewająco i odkażająco. Ułatwia odkrztuszanie zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny, odblokowuje nos i zatoki, pomaga w katarze i kaszlu.

  Z uwagi na niezwykle korzystny wpływ na drogi oddechowe, eukaliptus to także skuteczny naturalny lek na chrapanie. Łagodzi podrażnienia dróg oddechowych, udrożnia nos i gardło, pomaga swobodnie oddychać, tym samym redukuje chrapanie.

  2. Mięta pieprzowa

  Mięta pieprzowa to bodaj najpopularniejsze i najwszechstronniej wykorzystywane zioło. Jej sława jest wynikiem wielu cennych właściwości, wśród których na plan pierwszy wysuwa się dobroczynne działanie na układ trawienny i eliminowanie licznych dolegliwości z nim związanych. Równie pozytywny wpływ wykazuje mięta pieprzowa na układ oddechowy. Usprawnia proces oddychania, zmniejsza obrzęki w drogach oddechowych oraz pomaga w ich odblokowywaniu. Dlatego też może stanowić skuteczne wsparcie w leczeniu chrapania.

  3. Melisa

  Jedno z najlepszych ziół o działaniu uspokajającym i zwalczającym kłopoty ze snem, czyli melisa, doskonale sprawdza się również jako naturalny lek na chrapanie. Melisa dodatnio wpływa na górne drogi oddechowe, koi i nawilża gardło, zmniejszając uczucie suchości oraz nieprzyjemne drapanie. Poza tym zioło to wspiera mocny, równy i spokojny sen, co również sprzyja redukcji chrapania.

  4. Gorzknik kanadyjski

  Gorzknik kanadyjski to zioło, które nie cieszy się zbyt wielką popularnością, co nie oznacza, że jest pozbawione walorów zdrowotnych. Wręcz odwrotnie, posiada szereg zalet, wśród których króluje podnoszenie odporności organizmu, zwalczanie infekcji oraz… Przeciwdziałanie chrapaniu. Gorzknik kanadyjski korzystnie wpływa na błony śluzowe dróg oddechowych, ułatwia odkrztuszanie, pomaga zwalczać bakterie i wirusy, przywraca spokojny oddech.

  5. Tymianek

  Jest nie tylko aromatyczną przyprawą, ale także rośliną leczniczą obdarzoną wieloma cennymi własnościami. Tymianek pomaga w dolegliwościach żołądkowych, jelitowych i wątrobowych, ponadto łagodzi infekcje i zwalcza reumatyzm. Duże zasługi ma także tymianek w zwalczaniu chrapania – działa rozkurczająco na drogi oddechowe, ułatwia odkrztuszanie, pozwala oddychać spokojnie i bez zakłóceń.

  6. Prawoślaz lekarski

  Wymieniając ziołowe sposoby na chrapanie, warto na koniec wspomnieć o prawoślazie lekarskim. Szczególnie przydatny okaże się dla osób, które walczą nie tylko z chrapaniem, ale i z uporczywym kaszlem. Prawoślaz lekarski koi gardło, chroni śluzówkę dróg oddechowych, redukuje chrypkę i kaszel, łagodzi podrażnienia i ułatwia oddychanie.

  Kapsułki Snoran plus zawierają wszystkie 6 najlepszych ziół na chrapanie.

  Dowiedz się więcej o Snoran Plus

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

  Leave a Comment

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  It is main inner container footer text