Portal o zdrowiu

Zacznij żyć zdrowiej!

img

Diabeters – strażnik trzustki i stymulator produkcji insuliny

/
/
/
527 Views

Cukrzyca, zwłaszcza cukrzyca typu 2, to jedna z najczęściej występujących obecnie chorób cywilizacyjnych. Cierpi na nią około 10% populacji, a dotyka osób w każdym wieku, nawet dzieci, chociaż ryzyko zachorowalności rośnie wraz z wiekiem. Nic dziwnego, że wzrasta zainteresowanie specyfikami, które, opierając się na naturalnych substancjach, sprzyjają utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy i hamują rozwój cukrzycy. Jednym z nich jest nowość na polskim rynku – suplement o nazwie Diabeters.

Przyczyny występowania cukrzycy i zagrożenia, jakie ze sobą niesie

O chorobie cukrzycowej można mówić wtedy, kiedy poziom cukru we krwi jest zbyt wysoki, mianowicie przekracza 125 mg w badaniu na czczo. W przedziale od 100 do 125 mg mieści się tzw. stan przedcukrzycowy. Glukoza, czyli cukier prosty, jest głównym źródłem energii dla organizmu, przyjmowanym wraz z pokarmem. Przyswajaniem glukozy przez organizm steruje insulina – hormon produkowany przez trzustkę. W przypadku osoby zdrowej mechanizm produkcji insuliny i i przyswajania cukru przebiega bez zakłóceń, a poziom glukozy pozostaje prawidłowy. Niekiedy jednak ta delikatna równowaga zostaje zakłócona, a cukier, zamiast zasilać komórki, pozostaje we krwi.

Wyróżnia się dwa zasadnicze typy tego schorzenia: cukrzycę typu 1, nazywaną insulinozależną, dotykającą głównie ludzi młodych, wynikającą z nieprawidłowej aktywności układu odpornościowego, oraz cukrzycę typu 2, której sprzyja otyłość, nadciśnienie i brak ruchu. W zależności od przyjmowanej klasyfikacji, wskazuje się także kilka odmian dodatkowych.

Najbardziej rozpowszechniony typ 2, to w znacznej mierze rezultat niewłaściwego trybu życia, przede wszystkim diety obfitującej w węglowodany. Zjadając wysoko przetworzoną żywność, słodycze, białe pieczywo, makarony, pochłaniamy jednocześnie kilogramy cukru. Do tego dochodzi brak aktywności fizycznej, co dodatkowo zwiększa ryzyko zachorowania.

A trzeba pamiętać, że w miarę rozwoju choroby pojawiają się coraz poważniejsze problemy zdrowotne. Rośnie ryzyko zawału serca, udaru mózgu, niewydolności nerek, zakrzepicy z martwicą tkanek prowadzącej do amputacji, kwasicy ketonowej lub mleczanowej, ślepoty, śpiączki.

Jak walczyć z cukrzycą?

W zaawansowanym stadium rozwoju choroby niezbędne jest leczenie farmakologiczne, a w razie jego nieskuteczności terapia przy pomocy insuliny. W wielu przypadkach chorobę można jednak powstrzymać zmieniając tryb życia, przede wszystkim nawyki żywieniowe oraz stosując suplementy oparte na substancjach pochodzenia roślinnego znanych ze swoich właściwości stabilizowania poziomu glukozy we krwi.

Jeśli chodzi o dietę, wskazane jest wprowadzenie do jadłospisu jak największej ilości warzyw zawierających wolno wchłaniane węglowodany, mianowicie: wszelkie odmiany sałaty, ogórki, kiszoną kapustę, szpinak, szczypiorek, cebulę, kalafiory i brokuły, cukinie i kabaczki, pomidory, zieloną paprykę, świeże grzyby, szparagi. Raz dziennie powinno się jeść warzywa zawierające nieco więcej węglowodanów – buraki, kapustę, czerwoną paprykę, marchew, seler, rzepę, kalarepę. Niewskazane są natomiast warzywa strączkowe i gotowane świeżo ziemniaki.

Jeśli chodzi o owoce, to należy ich jeść mniej niż warzyw i tylko te z mniejszą zawartością cukru – cytryny, grejpfruty, poziomki, truskawki, rzadziej jabłka, gruszki, śliwki, wiśnie, maliny, brzoskwinie, mandarynki, ananasy, arbuzy. W menu osoby z podwyższonym poziomem cukru powinny się także znaleźć produkty zbożowe z pełnego przemiału, czyli na przykład pieczywo pełnoziarniste zamiast białego. Dla prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych niebagatelne znaczenie ma aktywność fizyczna, dobry sen i panowanie nad stresem. Warto wreszcie wspomóc się dobrym suplementem diety, takim jak obecny od niedawna na rynku Diabeters.

Diabeters – skład suplementu

Formuła specyfiku oparta jest na znanych medycynie surowcach roślinnych. Jest to przede wszystkim morwa biała, której liście hamują aktywność enzymów odpowiedzialnych za rozkład cukrów, co w konsekwencji utrudnia wchłanianie węglowodanów i zapobiega przedostawaniu się cukru do krwi. Ta pochodząca z Azji roślina jest od wieków wykorzystywana w tradycyjnej medycynie chińskiej. Jej działanie normalizujące poziom cukru we krwi wynika z obecności kilku ważnych substancji aktywnych, między innymi kwercetyny, mającej zasadnicze znaczenie dla metabolizmu węglowodanów. Morwa biała nie tylko obniża poziom glukozy, ale także chroni komórki przed działaniem wolnych rodników.

Drugi składnik suplementu to ekstrakt z gorzkiego melona. Ta odmiana melona, nazywana niekiedy gruszką balsamiczną i przepęklą ogórkowatą, zyskała sobie także miano niszczyciela cukru, ponieważ ma ogromny wpływ na produkcję insuliny i wyrównywanie poziomu cukru we krwi oraz moczu, co zostało potwierdzone naukowo. Gorzki melon ma również cały szereg innych właściwości prozdrowotnych. Zapobiega wielu chorobom, między innymi chorobom serca i układu krążenia oraz nowotworom, niektóre schorzenia wręcz leczy. Ze względu na wartości odżywcze utrzymuje organizm w dobrej kondycji, pomaga zachować prawidłową masę ciała, odpowiedni poziom cholesterolu, trójglicerydów i ciśnienia.

Czytaj także: Presuren Cardio – suplement diety regulujący ciśnienie krwi

Kolejną substancją składającą się na formułę Diabeters jest ekstrakt z gurmaru, rośliny także pochodzącej z Azji. Wykorzystywana od dawna w Ajurwedzie jako naturalny lek na cukrzycę, do Europy dotarła stosunkowo niedawno, a skuteczność w obniżaniu poziomu cukru we krwi potwierdziły najnowsze badania. Znajdujące się w gurmarze substancje aktywne pobudzają trzustkę do produkcji insuliny i hamują wchłanianie cukru ze spożywanego pokarmu. Ponadto gurmar posiada zdolność blokowania receptorów smakowych znajdujących się w jamie ustnej i odpowiedzialnych za odczuwanie słodkiego smaku. W ten sposób roślina zmniejsza apetyt na słodycze, wspomagając proces odchudzania.

Diabeters – właściwości i działanie

Jak już wspomniano, suplement składa się wyłącznie z naturalnych substancji, a jego unikalna formuła sprawia, że może być z powodzeniem stosowany nie tylko w ramach profilaktyki przeciwcukrzycowej, ale także jako istotna pomoc w zwalczaniu cukrzycy, przede wszystkim typu 2. Skuteczność w hamowaniu postępów cukrzycy potwierdzają przeprowadzone badania kliniczne.

Diabeters usprawnia pracę trzustki, zwiększa wydzielanie insuliny, pomaga utrzymać właściwy poziom glukozy we krwi. Jednocześnie blokuje łaknienie, nie tylko hamując apetyt na słodycze, ale także, oddziałując na receptory znajdujące się w ścianach żołądka, powoduje uczucie sytości w trakcie spożywania posiłku.

Ten specyfik to swego rodzaju „strażnik trzustki”, dzięki któremu nawet zniszczone komórki tego gruczołu podlegają regeneracji, ilość produkowanej insuliny ulega zwiększeniu, proces wykorzystania glukozy przebiega korzystniej dla organizmu. Do tego można cieszyć się ze zmniejszonego apetytu i łatwiejszego odchudzania, jak również obniżenia poziomu cholesterolu.

Diabeters – opinie konsumentów

Zdecydowanie zachęcający opis producenta pozwala mieć nadzieję, że mamy do czynienia z autentycznym sprzymierzeńcem w walce z zagrożeniem cukrzycą. Zdają się to potwierdzać opinie osób, które już z suplementu korzystały. Podkreślają one przede wszystkim, że Diabeters pomógł w uregulowaniu poziomu glukozy oraz istotnie ułatwił ograniczenie ilości spożywanych posiłków, co z pewnością wpłynęło na lepszą kondycję całego organizmu.

Tutaj przejdziesz na oficjalną witrynę Diabeters

  • Facebook

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This div height required for enabling the sticky sidebar