Portal o zdrowiu

Zacznij żyć zdrowiej!

img

Czy tabletki na usuwanie nadmiaru wody działają?

/
/
/
176 Views

Kobiety znają to uczucie, kiedy zwiększa się objętość ciała i pojawia się dyskomfort w poruszaniu. Czujemy się ociężałe i mamy złe samopoczucie. Pierwsza myśl, pewnie przybyło tu i ówdzie, więc trzeba się wziąć za siebie. Przechodzimy na dietę, idziemy na basen lub fitness. Jednak po pewnym czasie okazuje się, że niewiele się zmieniło. Może waga lekko drgnęła, ale problem jest dalej…

Powodem może być zbieranie się w organizmie nadmiernej ilości wody, która zatrzymuje się i tworzy obrzęki. Trzeba wtedy reagować! Zredukować ilość soli w diecie, zwiększyć ilość białka, kontynuować zajęcia ruchowe, a do tego kupić odpowiedni suplement. W aptekach można znaleźć spory wybór tabletek na usuwanie wody z organizmu.

Skąd się bierze nadmiar wody w organizmie?

Problem jest dość złożony, ponieważ powodów może być sporo, a i samo zatrzymanie przybiera różną formę. Może to być problem przejściowy, spowodowany zmianami hormonalnymi czy fizjologicznymi, jak np. menopauza, ciąża, choroby tarczycy, problemy z nerkami lub inne schorzenia. Wtedy najlepiej skonsultować ten fakt z lekarzem, który wskaże dalsze postępowanie.

Wiele kobiet ma ten problem cyklicznie co miesiąc, głównie tuż przed menstruacją. Wtedy gromadzi się w organizmie więcej wody, ciało staje się obrzmiałe, a waga wskazuje większą ilość kilogramów.

Najgorsza forma to stale utrzymujący się nadmiar wody w organizmie. Powstaje w wyniku przyjmowania niektórych leków, np. antykoncepcyjnych czy przeciwbólowych, albo nieprawidłowej diety i braku ruchu. Wtedy warto zmienić sposób życia i żywienia oraz zastosować odpowiedni suplement i uwolnić się od balastu.

Tabletki usuwające nadmiar wody w organizmie

W aptekach internetowych i stacjonarnych można znaleźć spory wybór tabletek regulujących poziom wody. Są to suplementy głównie oparte na różnych kompozycjach ziół o właściwościach moczopędnych, ułatwiających usuwanie nadmiaru wody. Można oczywiście poprzestać na piciu naparu, np. z pokrzywy, ale tabletki zapewniają kompleks kilku ziół i większą skuteczność, a do tego są wygodniejsze w użyciu.

Często w ich składzie można znaleźć także zioła, które podkręcają metabolizm, co jest ich dodatkową zaletą. Dzięki temu mamy szansę na pozbycie się nadmiaru wody z tkanek, ale także kilku zbędnych kilogramów.

Najlepsze tabletki usuwające nadmiar wody

Wybór suplementów usuwających nadmiar wody jest spory, a jednym z nich jest Spirulin Plus, preparat na bazie spiruliny, który ma szersze spektrum działania.

Spirulina to algi z rodziny sinic, których działanie prozdrowotne od niedawna robi furorę na rynku suplementów. Mają właściwości oczyszczające, uodparniające i odchudzające. Spirulina ułatwia również usuwanie nadmiaru wody z organizmu wraz z substancjami szkodliwymi.

Spirulin Plus to nie tylko algi!

W sklepach internetowych można znaleźć sporo tabletek ze spiruliną, ale Spirulin Plus ma skład wzbogacony o mniszek lekarski, pokrzywę, zieloną herbatę, lucernę siewną i cynk.

W czasie kuracji organizm nie tylko pozbywa się wody, Spirulin Plus wpływa pozytywnie także na inne procesy:

 • Odkwasza i usuwa toksyny. Część składników ma właściwości alkalizujące, dzięki czemu szybko odzyskujemy właściwe ph.

 • Pobudza metabolizm do działania, dzięki czemu stymulowany jest szybszy proces spalania tłuszczów i węglowodanów.

 • Hamuje uczucie łaknienia. Mniej podjadamy i pochłaniane porcje sią mniejsze, a tym samy gubienie zbędnych kilogramów staje się łatwiejsze.

 • Likwiduje obrzęki, ponieważ zawiera środki moczopędne, co przyspiesza usuwanie nadmiaru wody z organizmu.

 • Poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci.

 • Dodaje energii i siły.

Dobre opinie i łatwa dostępność

Spirulin Plus zbiera pozytywne opinie internautów, którzy chwalą go za skuteczność zgodną z deklaracjami producenta. W zakładanym czasie, tj. do 90 dni odnotowują wyraźny przypływ energii, redukcję wagi, brak dyskomfortu ruchowego i lepsze samopoczucie.

Spirulin Plus można kupić bez recepty na stronie producenta. Tam też można znaleźć najkorzystniejsze promocje.

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest
It is main inner container footer text