Strona główna Zdrowie ChiliPAD – urządzenie, dzięki któremu wreszcie dobrze się wyśpisz!

ChiliPAD – urządzenie, dzięki któremu wreszcie dobrze się wyśpisz!

by Karolina
0 komentarzy

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na dobrą jakość snu, jest odpowiednia temperatura najbliższego otoczenia. W tym zakresie z pomocą przychodzi nowoczesna technologia oferując klientom nowość na polskim rynku, urządzenie o nazwie ChiliPAD – specjalny materac, dzięki któremu można dowolnie regulować temperaturę łóżka, ogrzać je lub schłodzić w zależności od potrzeb. Nie ulega żadnej wątpliwości, że jest to bardzo ciekawy wynalazek, który znacząco może poprawić jakość snu, a co za tym idzie pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie i zdrowie. Dowiedz się więcej o innowacyjnym materacu ChiliPAD.

Dlaczego dobry sen jest tak ważny dla organizmu?

śpiąca kobieta

Medycyna od dawna podkreśla ogromne znaczenie ilości i jakości snu i negatywne skutki jego niedoborów. Sen jest nam niezbędny nie tylko dla regeneracji fizycznej i psychicznej, ale także z przyczyn czysto fizjologicznych.

Permanentne niewysypianie się prowadzi do spadku odporności i zdolności do zwalczania infekcji, rozwoju nadciśnienia i cukrzycy, problemów hormonalnych i depresji. Ponadto sprzyja przybieraniu na wadze i zwiększa wrażliwość na ból. Niedobory snu mają kolosalny negatywny wpływ na jakość naszych funkcji umysłowych – uwagę i koncentrację, pamięć i zdolność podejmowania decyzji, wreszcie ogólne samopoczucie.

Warunki dobrego snu

Na zaburzenia snu uskarża się coraz więcej osób, w Polsce, podobnie jak na całym świecie, problem dotyczy niemal połowy populacji. Tymczasem w większości przypadków bezsenność lub sen złej jakości jest rezultatem naszych własnych zaniedbań. W pierwszym rzędzie jest to kwestia ilości godzin przeznaczanych na nocny wypoczynek. Co prawda jest to sprawa indywidualna, ale lekarze są zgodni co do tego, że 6 godzin snu to minimum. Równie ważne są sprawy regularnego kładzenia się do łóżka, odpowiednio lekkiej i nie za późnej kolacji, umiejętnego wyciszenia się, wreszcie warunków panujących w sypialni.

Kiedy w sypialni jest zbyt ciepło, mamy problemy z zasypianiem, a nawet kiedy już uda się zasnąć, często budzimy się spoceni, a rano wstajemy zmęczeni i osłabieni. Przyjmuje się, że najbardziej sprzyjająca nocnemu odpoczynkowi temperatura to około 18 stopni, w indywidualnych przypadkach do 20 stopni Celsjusza. Tylko jak to osiągnąć, kiedy mamy coraz bardziej upalne lata, podczas których noce najczęściej nie przynoszą żadnego wytchnienia od gorąca?

ChiliPAD – najnowszy sposób na problemy ze snem

ChiliPAD

Nauka i technika nie pozostają obojętne na problemy współczesnego życia, czego dowodem jest system ChiliPAD. To innowacyjne urządzenie umożliwia kontrolę temperatury materaca i to zarówno wtedy, kiedy jest nam za gorąco, jak i wówczas, kiedy łóżko i pościel są za zimne.

Użytkownik ma do dyspozycji stosunkowo szeroki zakres temperatur, mianowicie od 13 do 46 stopni Celsjusza. Ponieważ sterowanie odbywa się przy pomocy pilota, możemy, leżąc w łóżku, dowolnie dostosować jego ciepłotę do naszych potrzeb, schłodzić posłanie lub je ogrzać. Do osiągnięcia pożądanej temperatury ChiliPAD wykorzystuje nie powietrze, lecz wodę, co wydaje się bardziej korzystnym rozwiązaniem.

Urządzenie składa się z materaca z podkładką hydrauliczną, termoregulatora i pilota. Innowacyjny, opatentowany sposób ogrzewania i chłodzenia przy pomocy specjalnie opracowanej struktury wodoodpornych, silikonowych rurek sprawia, że bez problemu w upalną noc osiągniemy upragniony chłód, a mroźną zimą przyjemnie ogrzejemy łóżko. System ChiliPAD pasuje do wszystkich standardowych łóżek, a jego sterowanie, za sprawą zdalnego pilota, jest wyjątkowo proste.

ChiliPAD – ocena urządzenia i jego przydatności

ChiliPAD

Nie ulega wątpliwości, że system ChiliPAD to znaczące osiągnięcie technologiczne i co ważniejsze, stanowiące istotną pomoc w polepszaniu jakości snu. I chociaż urządzenie nie jest tanie, kosztuje bowiem od 480 do 1000 dolarów, to jednak w wielu przypadkach warto zdecydować się na ten wydatek.

ChiliPAD nie zastępuje oczywiście klimatyzacji, ale sprawia, że w najbardziej newralgicznym miejscu domu, to jest w łóżku, możemy dowolnie uregulować jego ciepłotę i dzięki temu po prostu dobrze spać.

Warto także zwrócić uwagę, że jest to sposób na obniżenie kosztów ogrzewania mieszkania – możemy na noc znacznie obniżyć temperaturę otoczenia, a podgrzać sobie wyłącznie łóżko.

ChiliPAD – opinie

Urządzenie zyskuje coraz większą popularność i spotyka się z licznymi pozytywnymi opiniami. Nie sposób odmówić temu nietuzinkowemu materacowi funkcjonalności i użyteczności. Zdecydowana większość użytkowników jest zdania, że ChiliPAD to bardzo przydatna rzecz, która pozwala spać lepiej i skuteczniej wypoczywać.

Dla niektórych ChiliPAD to antidotum na bezsenność lub na częste wybudzanie w środku nocy, dla innych – idealny sposób na błyskawiczne zasypianie. Wielu klientów podkreśla, że ChiliPAD pomógł im wreszcie uzyskać optymalną temperaturę w nocy i zawsze spać dobrze, nawet w trakcie panowania nieznośnych upałów lub dużych mrozów (unikając nadmiernego pocenia czy wychładzania ciała). Jak czytamy w licznych komentarzach, ChiliPAD mocno poprawia jakość snu. Co więcej, niektórym pomógł nawet pozbyć się uporczywych bóli kręgosłupa.

Tutaj można przejść na oficjalną stronę ChiliPAD i zamówić produkt

ChiliPAD

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie