Strona główna Zdrowie Aparat korekcyjny Kyöko Uno – rewolucja w rehabilitacji haluksów!

Aparat korekcyjny Kyöko Uno – rewolucja w rehabilitacji haluksów!

by Karolina
0 komentarzy

Kyöko Uno – pod tą obco brzmiącą nazwą kryje się ciekawe rozwiązanie jednego z najczęściej dotykających kobiety problemów natury estetycznej i zdrowotnej, mianowicie haluksów. Nowoczesny aparat korekcyjny nie tylko zapobiega deformacjom stopy, ale i zmniejsza istniejące zniekształcenia i ból oraz przywraca naturalne funkcjonowanie stawu śródstopno-palcowego.

Przyczyny występowania haluksów

Haluks, koślawy paluch

W powszechnym odczuciu zasadniczym powodem powstawania haluksów jest noszenie nieodpowiedniego obuwia, przede wszystkim na wysokich obcasach i z wąskimi, spiczastymi noskami. W jakimś stopniu rzeczywiście buty, zwłaszcza te z wąskimi czubkami, są odpowiedzialne za deformacje stopy. Jednak na powstanie i rozwój haluksów mają wpływ także inne czynniki:

 • stojąca praca,
 • duża waga ciała,
 • uwarunkowania genetyczne.

I chociaż zjawisko to dotyczy głównie kobiet, które generalnie mają nieco słabszą strukturę stopy, to jednak nie omija ono także panów, trudno zatem mówić o jednej, decydującej przyczynie powstawania tego schorzenia.

Jak powstaje haluks, nazywany inaczej paluchem koślawym lub z łaciny hallux valgus? Zaczyna się zazwyczaj niemal niezauważalnie, paluch stopniowo odgina się w stronę pozostałych palców, ku przeciwległej krawędzi stopy. Z czasem deformacja się powiększa, aż niekiedy paluch kładzie się na drugim palcu lub podwija pod niego. Temu towarzyszą zmiany w kościach śródstopia, przemieszczanie się ich i wypuklenia na zewnątrz. Powstaje bolesne zgrubienie, nierzadko bardzo duże, obciążenia stopy rozłożone są nierównomiernie, a objawy coraz bardziej dokuczliwe.

Deformacja stopy jest w każdym przypadku przyczyną ogromnego dyskomfortu, zarówno pod względem estetycznym, jak i dlatego, że powoduje ból i trudności z chodzeniem, wreszcie przysparza kłopotów z dopasowaniem w miarę wygodnego i nie powodującego dolegliwości obuwia. Ponadto zniekształcony paluch może powodować zmiany chorobowe i stany zapalne.

Hallux valgus – leczenie i profilaktyka

Do lekarza ortopedy powinniśmy się udać jak najwcześniejszej, gdyż większość nieinwazyjnych metod leczenia jest skuteczna tylko na etapie pojawienia się pierwszych objawów. Później pozostaje już tylko operacja chirurgiczna. Do metod nieinwazyjnych zalicza się między innymi:

 • plastry i żelowe osłony chroniące bolące miejsca,
 • separatory przywracające właściwe ustawienie palców,
 • poduszki, wkładki rozkładające odpowiednio obciążenia,
 • opaski chroniące przed otarciami i utrzymujące paluch w naturalnej pozycji,
 • aparaty korekcyjne, takie jak Kyöko Uno, skutecznie eliminujące ból i hamujące rozwój haluksów, przydatne w leczeniu i profilaktyce.

Metody operacyjne to między innymi:

 • korekta torebki stawowej i ścięgien z częściowym usunięciem głowy kości śródstopia,
 • osteotomia polegająca na wycięciu fragmentów kości i ich usunięciu lub przemieszczeniu (po przecięciu kości zespala się je śrubami).

Analogicznie jak w przypadku innych chorób, tak i w razie zagrożenia wystąpieniem haluksów, lepiej zapobiegać niż leczyć. Warto zatem wziąć pod uwagę czynniki genetyczne – jeśli w najbliższej rodzinie wystąpiło wykoślawienie palucha, musimy szczególnie uważać i pomyśleć o sprawieniu sobie aparatu korekcyjnego. Oprócz tego zawsze lepiej trochę stracić na wadze, a gdy mamy głównie stojącą pracę, wyjątkowo starannie dobierać obuwie, które nosimy przez większość dnia.

Wygodne buty o fizjologicznym kształcie na niezbyt wysokim obcasie, aktywność fizyczna i niedopuszczanie do nadwagi, to zasady, które powinny nam przyświecać zawsze, a w sytuacji ryzyka deformacji stopy w szczególności.

Kyöko Uno – charakterystyka produktu

Kyöko Uno

Nawet jeśli już się dokonało i zauważyliśmy na swoich stopach niekorzystne zmiany, nie ma co rozpaczać. Nie korzystajmy jednak z półśrodków, żelowe plastry czy wkładki nie rozwiążą naszego problemu, mogą jedynie przynosić chwilową ulgę. Trzeba sięgnąć po bardziej wyrafinowane rozwiązania.

Aparat korekcyjny Kyöko Uno to nowatorskie japońskie urządzenie, umożliwiające pozbycie się uciążliwych dolegliwości bez interwencji lekarskiej. Jego istotą jest wysokozaawansowana technologicznie, specjalna szyna ortopedyczna, której autorką jest lekarz ortopeda, rehabilitantka i opiekunka medyczna wielu japońskich sportowców, także mistrzów olimpijskich, Kyöko Yokoshima.

Urządzenie składa się z trzech zasadniczych elementów:

 • poduszki wykonanej z nanowłókien medycznych łagodzącej ból i stany zapalne oraz przymocowanej do niej opaski podtrzymującej kości śródstopia i minimalizującej płaskostopie poprzeczne,
 • opaski na paluch korygującej jego ustawienie,
 • specjalnej szyny w formie przegubu zmniejszającej nacisk na staw śródstopno-palcowy, umożliwiającej zarazem naturalne ruchy stopy.

Dzięki biomechanicznej konstrukcji szyny, aparat świetnie przystosowuje się do kształtu stopy i rodzaju noszonego obuwia, a jej wielostronne oddziaływanie sprawia, że korektor znajduje zastosowanie nie tylko w profilaktyce, ale i w leczeniu różnych schorzeń stawów i kości. Dotyczy to zarówno haluksów, jak i wszelkiego typu zwyrodnień, obrzęków czy płaskostopia poprzecznego, które często towarzyszy deformacjom stóp.

Kyöko Uno – działanie aparatu korekcyjnego

aparat korekcyjny Kyöko Uno

To wyjątkowe urządzenie ortopedyczne umożliwia trwałe i co ważne, bezinwazyjne, cofnięcie lub co najmniej zminimalizowanie deformacji palucha w warunkach domowych. Dzięki urządzeniu duży palec i co za tym idzie, kości śródstopia, przyjmują prawidłowe położenie, a obciążenia stopy są właściwie rozłożone. Stawy, mięśnie i wiązadła ulegają wzmocnieniu, poprawia się ich elastyczność, ustępuje napięcie i ból, chodzenie w obuwiu nie łączy się z żadnymi dolegliwościami.

Oprócz tego, ponieważ aparat korekcyjny Kyöko Uno wykonany jest z nowoczesnych, oddychających materiałów, nie tylko idealnie dopasowuje się do stopy, ale także nie powoduje żadnych podrażnień ani obtarć. Co więcej, poprawia ukrwienie i przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, likwidując w rezultacie istniejące stany zapalne.

Już w ciągu kilku pierwszych dni stosowania można zauważyć widoczne efekty w postaci zniknięcia bólu i stanów zapalnych. Kolejne tygodnie przynoszą wymierne rezultaty w zakresie cofania się wykoślawień. Stopy nie są zmęczone, odzyskują sprawność i estetyczny wygląd. Aby osiągnąć oczekiwane skutki, zaleca się stosowanie aparatu korekcyjnego przez co najmniej 5 godzin dziennie i przede wszystkim w trakcie chodzenia. O ile początki mogą wydawać się trochę trudne, to z każdą godziną, w związku z polepszającą się kondycją stóp, będziemy dostrzegać zalety wykorzystywania korektora.

Kyöko Uno – opinie pacjentów o japońskim korektorze motorycznym

Z zamieszczanych w sieci komentarzy wynika, że to zaawansowane technologicznie urządzenie zyskało aprobatę polskich pacjentów. Wielu z nich wskazuje bezskuteczność dotychczas poodejmowanych działań, twierdząc, że różnego rodzaju plastry, wkładki opaski i separatory nie przyniosły w ich przypadku spodziewanych rezultatów, pomógł dopiero aparat Kyöko Uno. Jak bardzo dzięki temu polepszył się odtąd standard ich życia, nietrudno się domyślić. Dla osób cierpiących na haluksy to przecież nie tylko kwestia ładnych czy brzydkich stóp, ale przede wszystkim możliwości sprawnego i swobodnego chodzenia i do tego w normalnym obuwiu.

Gdzie kupić aparat korekcyjny Kyöko Uno?

Ponieważ urządzenie jest skuteczne tylko wtedy, kiedy mamy do czynienia z oryginałem, najlepiej zamówić je za pośrednictwem strony internetowej producenta. Tym bardziej, że mamy do czynienia z produktem wysokozaawansowanym technologicznie, zarówno w zakresie konstrukcji, jak i użytych materiałów. Dokonany w ten sposób zakup to również okazja do skorzystania z promocji cenowej.

Przejdź do oficjalnej witryny Kyöko Uno i sprawdź promocje

Kyöko Uno

Przeczytaj także inne nasze recenzje:

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych przez tę stronę internetową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie