Portal o zdrowiu

Zacznij żyć zdrowiej!

img

4Flex- suplement wspomagający funkcjonowanie i kondycję stawów

/
/
/
46 Views

O ważnym elemencie struktury kostnej, jaką są stawy, przypominamy sobie zazwyczaj dopiero wtedy, kiedy zaczynają nam dokuczać. Tymczasem żeby zachować je w dobrej kondycji do późnego wieku, warto o nie zadbać znacznie wcześniej, zwłaszcza wtedy, kiedy są szczególnie obciążone. Suplement diety 4Flex będzie w tym zakresie istotnym sprzymierzeńcem.

Jak dbać o stawy i zapobiegać dokuczliwym dolegliwościom stawowym?

Staw to skomplikowany element łączący kości i umożliwiający ich poruszanie. Na stawy składają się chrząstka i torebka stawowa wypełniona płynem maziowym, zaś otoczone są więzadłami i mięśniami. Zakłócenia funkcjonowania stawów zaczynają się z reguły od chrząstki, która z upływem czasu i na skutek nadmiernych obciążeń ulega zużyciu, co powoduje szereg bolesnych i ograniczających sprawność następstw.

Właściwa dbałość o stawy oznacza przede wszystkim prowadzenie zdrowego trybu życia. W pierwszym rzędzie dotyczy to regularnej, aczkolwiek umiarkowanej aktywności fizycznej. Codzienny, półgodzinny spacer, ćwiczenia wykonywane w domu, joga, taniec, aerobik, pozwalają utrzymać prawidłową ruchomość i zapobiegać zesztywnieniom, także, a może przede wszystkim, jeśli chodzi o seniorów. Systematyczny ruch jest szczególnie ważny dla osób pracujących stale w jednej pozycji.

Niemniej ważna dla naszych stawów jest zbilansowana i zdrowa dieta oraz przeciwdziałanie nadwadze. Każdy dodatkowy kilogram wynikający z niewłaściwej diety i braku ruchu, to dodatkowe obciążenia stawów. Na ich dobrą kondycję korzystnie wpływa dieta zawierająca ryby i oleje roślinne, nabiał i ciemne pieczywo, dużą ilość warzyw i owoców.

Dodatkowe wspomaganie – 4Flex na stawy

Jeśli już odczuwamy dolegliwości stawowe, ani dieta, ani aktywność fizyczna mogą nie wystarczyć. Trzeba wtedy sięgnąć po odpowiedni suplement diety, który dostarczy organizmowi substancji wzmacniających i regenerujących stawy. Jest nim między innymi 4Flex, dedykowany przede wszystkim seniorom, osobom z nadwagą i otyłością i generalnie tym, których stawy podlegają dużym obciążeniom, na przykład sportowcom. Jego stosowanie jest wskazane także w przypadkach złamań, zwichnięć, przeciążeń, problemów ze stawem łokciowym, łąkotką, więzadłami, stawem biodrowym czy skokowym.

4Flex jest szczególnie polecany w sytuacji niedoboru kolagenu, co bezpośrednio wpływa na kondycję stawów i ścięgien. Nieuniknione wraz z wiekiem obniżenie poziomu kolagenu, skutkuje między innymi postępującym zwyrodnieniem chrząstki stawowej, a to z kolei przyczynia się do ograniczenia ruchomości i poważnych dolegliwości bólowych. 4Flex może być też stosowany jako środek wspomagający w leczeniu osteoporozy.

Sprawdź również: Plastry na bóle stawów Nivelisan

4Flex – skład i działanie

Jest to suplement w postaci proszku zawierającego łatwo przyswajalny hydrolizat kolagenu naturalnego pochodzenia. Wchodzący w skład preparatu kolagen nowej generacji ma znaczący wpływ na wszystkie elementy stawu, dzięki czemu jest możliwa odnowa tkanki chrzęstnej. Stymuluje syntezę kolagenu typu II, korzystnie wpływa na kondycję całego stawu i kości. Dzięki takim właściwościom 4Flex zwiększa ruchomość i elastyczność stawów, usprawniając funkcjonalność narządów ruchu. Łagodzi bóle i dolegliwości reumatyczne, zmniejsza ryzyko wystąpienia kolejnych schorzeń czy urazów.

Inne produkty z linii 4Flex

Z uwagi na skuteczność i popularność suplementu w leczeniu wszelkich problemów ze stawami, producent zdecydował się na stworzenie także innych wariantów medykamentu. Należą do nich między innymi 4Flex Sport i 4Flex Silver.

4Flex Sport to dedykowane przede wszystkim sportowcom unikalne połączenie kolagenu i L-karnityny. L-karnityna zwiększa siłę mięśni i wspomaga ich budowanie, jednocześnie ma wpływ na szybszą regenerację po treningu. Dodatkowo poprawia tolerancję na wysiłek i zapobiega zmęczeniu, przyspiesza także spalanie tkanki tłuszczowej.

Z kolei 4Flex Silver oprócz kolagenu zawiera wapń wpływający na zdrowie kości i kondycję mięśni oraz witaminę D mającą również ogromne znaczenie dla stanu kości i stawów oraz dla przyswajalności wapnia przez organizm.

4Flex – opinie

Suplement cieszy się dużym zainteresowaniem pacjentów, chociaż jak zawsze w takich przypadkach, obok entuzjastycznych komentarzy, spotkać można także nieco bardziej sceptyczne. Co wydaje się ważne, jeśli chodzi o 4Flex, skutki uboczne w zasadzie nie występują, rzadko można przeczytać o występujących sporadycznie dolegliwościach gastrycznych. Niektórzy komentatorzy podnoszą natomiast kwestię dość ubogiego składu preparatu. Tym osobom możemy polecić inny suplement na stawy – ProFlexen, wieloskładnikowy specyfik o kompleksowym działaniu.

ProFlexen, oprócz kolagenu typu II, zawiera między innymi glukozaminę, chondroitynę, witaminę C, MSM, ekstrakty ziół i owoców, mangan, cynk i selen. Uniwersalna, szeroka formuła sprawia, że ProFlexen oddziałuje wielopłaszczyznowo – równie dobrze chroni przed dolegliwościami stawowymi, jak i poprawia funkcjonalność oraz kondycję stawów w przypadku zaistniałych już zmian chorobowych.

Dlatego ProFlexen dedykowany jest zarówno osobom starszym, dotkniętym zmianami zwyrodnieniowymi, jak i intensywnie uprawiającym sport, wreszcie narażonym z racji tuszy lub charakteru pracy na nadmierne obciążenia.

Przeczytaj recenzję kapsułek likwidujących dolegliwości stawowe Proflexen
Polecamy również:
Flexidium 400 – regeneracja, wzmocnienie, ochrona czyli przywracamy sprawność naszym stawom!

Aliviolan – specjalistyczny żel na stawy
5.0
03
  • Facebook

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This div height required for enabling the sticky sidebar